Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 04:26
Przeczytaj!
Reklama

Bon turystyczny zostanie przedłużony!

Gut-Mostowy potwierdza, iż ważność bonu turystycznego zostanie przedłużona.
  • Źródło: Gut-Mostowy
Bon turystyczny zostanie przedłużony!

Za pomocą bonu możesz płacić m.in. za pobyt w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, turnusie rehabilitacyjnym, obozie harcerskim, sportowym czy rekreacyjnym na terenie Polski. Bon jest ważny do 30 września 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. 

Głównym celem programu jest poprawa jakości życia, zwiększenie poziomu aktywności turystycznej społeczeństwa, zmiana preferencji spędzania czasu wolnego przez społeczeństwo.

Polski Bon Turystyczny stanowi realne wsparcie dla polskich rodzin w związku z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną epidemią Covid-19.  

Świadczenie w formie bonu turystycznego jest przyznawane na każde dziecko do 18 roku życia, w tym dzieci niepełnosprawne.

Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością przysługuje dodatkowy bon w wysokości 500 zł.

Ważność bonu według aktualnych przepisów obowiązuje do końca września 2022 r. Natomiast bonu nie wykorzystało jeszcze kilkaset tysięcy uprawnionych, zostanie więc wydłużony termin na jego realizację, aż o pół roku, czyli do końca marca 2023 r. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama