Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 06:24
Przeczytaj!
Reklama

Przed nami najdroższe wakacje a ceny mają iść jeszcze w górę

Dynamicznie zmieniająca się sytuacja na świecie związana między innymi z pandemią koronawairusa odbija swoje piętno na turystyce.
Przed nami najdroższe wakacje a ceny mają iść jeszcze w górę

Mimo, że ponownie możemy podróżować bez ograniczeń, musimy zmierzyć się z wyższymi cenami. Niestety już teraz wiadomo, że w tym roku wakacyjny wyjazd może nasz słono kosztować. Zmierzymy się ze zwyżkami cen w naszych lokalnych kurortach nadbałtyckich, mazurskich, czy też tatrzańskich. Należy spodziewać się również większych kosztów wypoczynku za granicą w porównaniu z poprzednimi latami. Dlaczego, w tym roku są tak drogie wakacje? Kiedy najlepiej rezerwować wycieczkę?

Budżet wakacyjny 2022

Rosnąca, inflacja w dużej części świata powoduje znaczne podwyżki cen. Rosną koszty transportu, wyżywienia, czy też wszelkich mediów: w tym prądu i gazu. Należy wziąć pod uwagę, że te koszty tak samo dotykają bazę gastronomiczną i noclegową. Z tego względu przedsiębiorcy z rynku turystycznego są zmuszeni zaproponować nam wyższe ceny swoich usług. Poza tym droższe jest między innymi paliwo lotnicze. Z analiz przeprowadzonych przez biura podróży wynika, że już teraz zagraniczne wakacje kosztują około dwadzieścia procent więcej niż przed pandemią i wskaźnik ten najwyraźniej będzie rósł. Dlatego, zaleca się dokonywać wcześniejszych rezerwacji wycieczek niż liczyć na okazyjne oferty last minute, które mogą się po prostu nie pojawić. Chcąc jednak uniknąć bardzo drogich wakacji warto wziąć po uwagę takie kierunki, jak Bułgaria, Turcja, Tunezja, Egipt, a także grecka wyspa Rodos.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama