Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 05:35
Przeczytaj!
Reklama

Nowa łódź dla policjantów w Działdowie

W Rybnie odbyło się uroczyste przekazanie wartej prawie 120 tys. zł łodzi patrolowej działdowskim policjantom. Została ona zakupiona dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Działdowie i Gminy Rybno z wykorzystaniem środków Komendy Głównej Policji. Dzięki nowej łodzi działdowscy policjanci będą mogli skuteczniej podejmować interwencje na rzecz bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą i terenach przywodnych.
Nowa łódź dla policjantów w Działdowie

W piątek (27.05.2022r.) w uroczystym przekazaniu łodzi dla działdowskich policjantów udział wzięli I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie insp. Arkadiusz Sylwestrzak, Komendant Powiatowy Policji w Działdowie insp. Witold Barcikowski, przedstawiciele samorządu lokalnego oraz przedstawiciele instytucji współpracujących z Policją na rzecz bezpieczeństwa.

Zakup nowej łodzi możliwy był dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Działdowie oraz Gminy  Rybno, które przekazały na ten cel kwotę 75 tys. złotych. Pozostałe środki przekazała Komenda Główna Policji. Nowy nabytek to łódź motorowa TEXAS 495 wyposażona w silnik spalinowy czterosuwowy benzynowy o pojemności 1832 cm sześciennych i mocy 90 KM. Jednostka będzie wykorzystywana do patroli wodnych na obszarze jezior ogólnodostępnych znajdujących się na terenie Powiatu Działdowskiego.

(kr/tm)Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama