Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 05:20
Przeczytaj!
Reklama

Zabójstwo w Działdowie

W dniu dzisiejszym 29.03.2022r. doszło do makabrycznego zdarzenia w Działdowie zagrożonego dożywotnim pozbawieniem wolności. Sprawca zatrzymany.
  • Źródło: Prokuratura Okręgowa w Elblągu
Zabójstwo w Działdowie

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu Prokurator Sławomir Karmowski potwierdził nasze informacje. W dniu dzisiejszym doszło do pozbawienia życia kobiety na terenie miasta Działdowo. Sprawca jest już zatrzymany, natomiast wszelkie informacje odnośnie tego zdarzenia poznamy najwcześniej w dniu jutrzejszym.
 

Zabójstwo (art. 148)

§ 1. Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

§ 2. Kto zabija człowieka:

  1. ze szczególnym okrucieństwem,
  2. w związku z wzięciem zakładnika, zgwałceniem albo rozbojem,
  3. w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie,
  4. z użyciem materiałów wybuchowych,

podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

§ 3. Karze określonej w §2 podlega, kto jednym czynem zabija więcej niż jedną osobę lub był wcześniej prawomocnie skazany za zabójstwo oraz sprawca zabójstawa funkcjonariusza publicznego popełnionego podczas lub w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych związanych z ochroną bezpieczeństwa ludzi lub ochroną bezpieczeństwa ludzi lub ochroną bezpieczeństwa lub porządku publicznego.

§ 4. Kto zabija człowieka pod wpływem silnego wzburzenia usprawiedliwionego okolicznościami, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama