Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 05:47
Przeczytaj!
Reklama

27-latek odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości

Każdy nietrzeźwy kierowca na drodze to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Spożycie nawet małej ilości alkoholu negatywnie wpływa na nasze umiejętności prowadzenia samochodu powodując znaczne obniżenie koncentracji i kłopoty z oceną odległości, czy oszacowaniem ryzyka na drodze. Niebawem za „jazdę na podwójnym gazie” odpowie przed sądem 27-latek, w którego organizmie podczas kontroli drogowej krążyło 0,6 promila alkoholu.
  • Źródło: KPP Nidzica
27-latek odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości

W poniedziałkowe popołudnie (19.09.2022 r.) na drodze wojewódzkiej W538 koło miejscowości Rozdroże patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Citroen. 27-letni mieszkaniec podnidzickiej miejscowości został poddany badaniu na stan trzeźwości, z którego wynikało, że w jego organizmie krąży 0,6 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali sprawcy przestępstwa prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Prowadzenie pojazdu w stanie w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Spożycie nawet małej ilości alkoholu negatywnie wpływa na nasze umiejętności prowadzenia samochodu powodując znaczne obniżenie koncentracji i kłopoty z oceną odległości, czy oszacowaniem ryzyka na drodze. Przekłada się to na trudność w utrzymaniu stabilnego toru jazdy, a często również na brawurę. Jazda pod wpływem alkoholu to brak odpowiedzialności, a każdy nietrzeźwy kierowca na drodze to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia.

Jeśli kiedykolwiek zauważysz dziwne zachowanie kierowcy na drodze (np. jedzie „wężykiem”, zajeżdża innym drogę itp.), które może świadczyć o tym, że jest pod wpływem alkoholu, niezwłocznie powiadom Policję, Nieważne czy jest to kierowca samochodu, motocykla czy roweru, apelujemy, aby nikt nie pozostawał obojętny, gdy widzi nietrzeźwego kierującego. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112, a funkcjonariusze sprawdzą każdy taki sygnał.


 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama